










| Acțiuni de supraveghere a traficului rutier la Vâlcea
În data de 07 februarie a.c., polițiștii rutieri au acționat pe arterele județului Vâlcea în scopul prevenirii și combaterii accidentelor rutiere.
Polițiștii din cadrul Poliției municipiului Râmnicu Vâlcea au aplicat 38 sancțiuni contravenționale, în valoare totată 7170, fiind controlate 42 de autovehicule și legitimate 111 persoane.
În aceeași zi, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Drăgășani au organizat acțiuni preventive, atât la nivelul orașului, cât și în zona rurală arondată, în vederea prevenirii evenimentelor rutiere și a depistării conducătorilor auto care încalcă prevederile legale privind circulația pe drumurile publice.
Cu ocazia activităților desfășurate, au fost controlate 45 autovehicule, legitimate 52 persoane și au fost aplicate 34 de sancțiuni contravenționale în valoare totală de 8890 lei. | |
|










|