Director: Silviu POPESCUJoi, 14 iunie 2018
Titlurile zilei
Prima pagina

Articole
Local

Sondaj

   Distribuție Oltenia angajează: ...

 Funcția: Electrician Exploatare Rețele Electrice MT – JT

 Departament: Mentenanță și Exploatare MT – JT

 Locația – Râmnicu Vâlcea

Cerințe de calificare:

  Studii medii: școală profesională sau liceu cu profil electric (calificare electrician) - prezentare documente în copie;

  Autorizare ANRE electrician autorizat (constituie un avantaj) - prezentare document autorizare în copie;

 Experiență în exploatarea și mentenanța instalațiilor electrice de LEA, LES și PT MT/ JT;

 Recomandări de la angajatorii anteriori - documente în original;

 Nivel ridicat de etică de lucru și integritate morală;

  Abilități de organizare și gestionare a timpului de lucru;

 Disponibilitate la efort prelungit;

  Bune abilități de comunicare și lucru în echipă;

 Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini, de a fi flexibil la schimbările organizaționale;

 Permis de conducere categoria B - prezentare document în copie.

Responsabilități principale:

 Execuție lucrări proprii de mentenanță (lucrări operative, control periodic, intervenții accidentale) conform programului săptămânal de lucru precum și remedierea incidentelor, deranjamentelor;

 Execută manevre de retragere din exploatare, puneri în funcțiune și admitere la lucru (terți) pentru lucrările de mentenanță planificate;

 Execută manevre de retragere din exploatare/ PIF și admiteri la lucru (terți) pentru lucrările de investiții planificate, (inclusiv lucrări de taxă de racordare);

  Execută manevre pentru eliminarea incidentelor;

  Realizează recepțiile dispuse la lucrările de mentenanță;

  Execută lucrări de mentenanță preventivă (control periodic al instalațiilor de distribuție, măsurători de sarcină și tensiune);

  Execută activitați care prevăd lucrul la înălțime, sub tensiune și pe timp de noapte;

 Execută sarcini de serviciu care solicită deplasări frecvente în aria de activitate și /sau în zone în care sunt amplasate rețelele electrice de distribuție cu acces dificil inclusiv în condiții meteo severe;

  Conduce vehiculul aflat în dotare pentru îndeplinirea sarcinilor de serviciu aferente postului.

 Se oferă:

 Pachet salarial motivant;

 Posibilitatea dezvoltării unei cariere de succes într-o companie multinațională;

 Mediu de lucru stimulativ într-o echipă de specialiști.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită până la data de 15.06.2018, ora 13:00, un Curriculum Vitae însoțit de o scrisoare de intenție, menționând poziția pentru care aplică, la sediul Distribuție Oltenia, situat în Râmnicu Vâlcea, str. știrbei Vodă, nr. 97

Numai persoanele selectate vor fi contactate.

Echipa Distribuție Oltenia

Curierul de Râmnic
Abonamente
Publicitate
Contact

Informații
Ramnic Tube
Sitemap
Arhivă