Director: Silviu POPESCUJoi, 14 iunie 2018
Titlurile zilei
Prima pagina

Articole
Local

Sondaj

    Distribuție Oltenia angajează: ...

  Funcția: Specialist GIS Județean

 Departament: Strategia și Dezvoltarea Activelor

 Locația: Râmnicu Vâlcea Distribuție Oltenia angajează:

Cerințe de calificare:

  Studii superioare în energetică/ electrotehnică/ electromecanică - prezentare documente în copie;

 Cunoașterea reglementărilor legale, a prescripțiilor tehnice și a altor normative de proiectare privind proiectarea, verificarea, autorizarea, punerea în funcțiune, recepția și exploatarea instalațiilor electroenergetice;

 Cunoașterea codului tehnic al rețelei de distribuție și a standardului de performanță privind distribuția energiei electrice;

 Cunoașterea legislației și a normativelor referitoare la regimul vecinatății instalațiilor electroenergetice și al coexistenței acestora;

 Cunoștințe despre instalațiile electrice care alcătuiesc sistemul de distribuție a energiei electrice;

 Cunoașterea limbii engleze sau disponibilitate de a învăța;

 Cunoștințe utilizare PC – Microsoft Office;

 Abilități de concepere și elaborare proiecte de răspuns, statistici comparative;

 Abilități de analiză și sinteză;

 Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini;

 Capacitatea de a lucra în echipă și în situații limită;

 Bune calități de planificare și organizare;

 Permis de conducere categoria B.

Responsabilități principale:

 Răpspunde de crearea bazei de date necesare realizării sistemului GIS;

 Gestionează și administrează baza de date a sistemului GIS;

 Contribuie la realizarea interfețelor cu alte baze de date;

 Crează, întreține și dezvoltă baza de date necesară desfășurării activității proprii;

 Conduce autoturisme în vederea îndeplinirii sarcinilor de serviciu.

Se oferă:

 Pachet salarial motivant;

 Posibilitatea dezvoltării unei cariere de succes într-o companie multinațională;

 Mediu de lucru stimulativ într-o echipă de specialiști.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită până la data de 15.06.2018, ora 13:00, un Curriculum Vitae însoțit de o scrisoare de intenție, menționând poziția pentru care aplică, la sediul Distribuție Oltenia SA, situat în Râmnicu Vâlcea, str.Știrbei Vodă, nr. 97, Jud. Vâlcea.

Pentru a consulta bibliografia, accesați website-ul www.distributieoltenia.ro, secțiunea Cariere /Oportunități în carieră/ Bibliografie.

Numai persoanele selectate vor fi contactate.

Echipa Distribuție Oltenia

Curierul de Râmnic
Abonamente
Publicitate
Contact

Informații
Ramnic Tube
Sitemap
Arhivă