Director: Silviu POPESCULuni, 11 ianuarie 2010
Titlurile zilei
Prima pagina  

Articole
Eveniment  
Economic  
Local  
Sănătate  
Actualitate  
Utile  
Social  
Comunicate de presă  

Prima pagină
în format pdf























Luna fotografiei din România sărbatorită la Winmarkt Cozia

Marți, 12 ianuarie 2010, începând cu orele 18:00, Centrul Comercial Winmarkt Cozia găzduiește Festivalul Național Luna Fotografiei din România. Acest festival este organizat la Râmnicu Vâlcea de către Salonul Artiștilor Fotografi Vâlceni și Fotoclubul Floarea de Colț RâmnicuVâlcea, medaliat cu bronz la prima ediție a Cupei Fotocluburilor din România.

Festivalul „Luna Fotografiei din Romania” este legat de aniversarea Zilei Fotografice din România, 11 ianuarie, ziua de naștere a celui mai reprezentativ pictor-fotograf din România și primul fotoreporter de război din lume Carol Popp de Szatmary.
Acesată manifestare este vernisată de cele mai importante centre fotografice din țară printr-o serie de manifestări excepționale. În cadrul vernisajului din centrul comercial Winmarkt Cozia, publicul va putea admira în cadrul unei expoziții, fotografiile următorilor reprezentanți ai Fotoclubului Floarea de Colț din Râmnicu Vâlcea: Traistan Găvănescu-președintele fotoclubului Floarea de Colț, Ioan Ciobotaru, Laurențiu Holerga, Eugen Belivac, Cătălin Colniceanu, Ilinca Daniel, Zaharia Dumitru, Paul Cătușanu, Cătălin Nimigeanu, Paul Balanga, Sita Lixandru, Cosmin Șerban.

Lucrările expuse vor rămâne la dispoziția publicului până la data de 31 ianuarie 2010, în parterul centrului comercial Winmarkt Cozia.

 Carmen CĂLIN
Curierul de Râmnic
Abonamente
Publicitate
Contact

Informații
Ramnic Tube
Forum
Sitemap
Arhivă
Newsletter
Anunțuri
Curs valutar
Dicționar
Jocuri
RSS 2.0

Imagini din
Râmnicu Vâlcea
Panoramă
B4U Râmnic






















©2006-2010 SC CITYMEDIA SRL. Toate drepturile rezervate.Design și programare: DatagramDespre noi :: Termeni si condiții :: Contact
Stiri si Massmedia free counter with statistics